Legutóbbi bejegyzések: SÖR- ÉS ERJEDÉSIPARI SZAKIRÁNY MAGYARORSZÁGI FELÉLESZTÉSÉÉRT ALAPÍTVÁNY

Az alapítvány bemutató filmje

Vége az ünnepeknek, most már mindenki munkára fogható, így zajlanak az előkészületek a háttérben. Gyártódnak a bemutató anyagok szinte minden platformon, és ezekből íme az egyik!

Mit tettünk eddig, vagy honnan is indultunk?

Mit tettünk eddig, vagy honnan is indultunk?

Az alapítvány indításának ötlete akkor villant fel, mikor egy páran elkezdtük látni a jövőt, illetve a jövőnek egy olyan lehetséges változatát, mi nem azzal kecsegtet, hogy azon a területen dolgozzunk, olyan egzisztenciális viszonyok között éljünk, hogy abban kellemesen lehessen lélegezni anélkül, hogy a munka, és…

Megvannak a papírok!

Megvannak a papírok!

Üdv, kedves látogató! Ezúton örömmel jelenti be első posztjában a Sör- és Erjedésipari Szakirány Magyarországi Felélesztéséért nevezetű alapítvány, hogy immáron valóban alapítványi státuszba került, szóval nagyjából egy évnyi elutasítás, beadás, újbóli javításra visszaküldés, várakozás, és már-már kétségbeesés után megszülettünk! Lassacskán az oldal is elnyeri teljes…

SÖR- ÉS ERJEDÉSIPARI SZAKIRÁNY MAGYARORSZÁGI FELÉLESZTÉSÉÉRT ALAPÍTVÁNY | Az erjedésipar oktatásfejlesztésének céljából létrejött alapítvány
19615
home,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19615,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Sör- és erjedésipari szakirány magyarországi felélesztéséért alapítvány bemutatja:

Az alapítvány célkitűzése

Valljuk, hogy a jövő Magyarországában a munkahelyek elsődleges követelménye a jól képzett, szakképesített munkaerő alkalmazása, és egyre jobban háttérbe szoruló betanított-, illetve képzetlen idénymunkásokkal való létszámhiány feltöltése. Valljuk, hogy bár a szakképesített munkaerő alkalmazása magasabb munkáltatói költségekkel jár, viszont a szakmájához értő, és szerető ember kompetenciája, elhivatottsága, a változó technológiákhoz való alkalmazkodása egy olyan potenciált rejt a cég, vállalat mindennapi, illetve hosszú távú működésében, mit határozott idejű szerződéssel rendelkező, kölcsönzött, idény jellegű munkaerőtől elvárni lehetetlen.

Tanműhely rekonstrukció

Az erjedésipari tanműhely – ami jelenleg csak a sörgyártásra koncentrálódik – elavult rendszerek, berendezések, technológiák halmaza, minek napi szintű működtetése is jelentős problémákkal jár.

Ugrás az oldalra

Technológiai bővítés

A sörgyártás csak egy, a számos erjedésipari ágazatok-, illetve az elméleti oktatás témái közül, így a diákok, a képzésekben résztvevők csak könyvből, vázlatokból, képekből tájékozódhatnak mindaddig, míg ki nem lépnek az iskolapadból a munkaerőpiacra. Ezért lényeges, hogy a pálinka-, likőr-, maláta- gyártás részfolyamatait miniatűr gyártóberendezéseken ismerjék meg, mik nagy segítséget nyújtanak nem csak az elméleti anyagok, de a készségek „élesben való” elsajátításában is.

Ugrás z oldalra

Oktatási rendszer széleskörű bemutatása

Mindegy milyen rendszerben gondolkozunk, ha nem érjük el leendő tehetséges diákjainkat, illetve az erjedésiparban működő cégek, vállalatok nem tudnak a magas színvonalú képzéseinkről, továbbképzéseinkről. Az elektronikus formában (WWW) való megjelenésen kívül ott kell lenni a bemutatkozó anyagainknak az általános iskolai pályaválasztás küszöbén, a cégek, vállalatok HR részlegein.

Ugrás az oldalra

Járunk az iskolán kívül

Mivel a „Nem csak mondjuk, csináljuk is!” elvet követjük, így szakmai megmérettetésekre is felkészültnek kell lennünk, ott kimagaslóan kell teljesítenünk az általunk előállított termékekkel. Szakmai tanulmányi versenyeken szerepelnek diákjaink, a tanműhelyben előállított termékekkel fesztiválokon, versenyeken jelenünk meg, és mindezzel az iskola oktatási minőségét, felkészültségét kell terjesztenünk.

Ugrás az oldalra

Ösztöndíj rendszer

Mivel az államilag támogatott, szakiskolai tanulmányi ösztöndíjra csak azok jogosultak, kik hiány-szakokra jelentkeznek – és valljuk be, ebbe a körbe elég nagy lobbi tevékenység hatására is nehezen kerülne be az erjedésipar – , ezért vállaljuk egy saját ösztöndíj rendszerkiépítését és működtetését, amivel képesek leszünk tanulóink motiváltságát elősegíteni, ezzel felkészíteni őket a munkaerőpiacon egyre jobban tért nyerő jutalmazási, bónusz rendszerekre.

Ugrás az oldalra

Partnerség kialakítása

Fontosnak tartjuk az erjedésipari cégekkel való szoros, támogatói együttműködést. Célunk, hogy az iskolánk legyen ezen cégek elsődleges útja a dolgozói létszámuk feltöltése kapcsán. Ahhoz, hogy a legjobb oktatásban részesüljenek a diákok, elengedhetetlen az, hogy megtudjuk, az erjedésipari munkaerő piacnak mik a legújabb trendjei, technológiái, amire az iskolát végző diákoknak fel kell készülniük. A partnerekkel együtt nem csak a leendő munkavállalók magas színvonalú képzését, de a jelenlegi dolgozóik továbbképzését is célunknak tűztük ki.

Ugrás az oldara

Főbb feladataink

Célunk megteremteni az erjedésipari szakképzés fejlett, európai színvonalát. Ennek eléréséhez az alábbi feladatokat tűztük magunk elé:

 

  • az oktatási anyagokban követni az erjedésipari cégeknél alkalmazott legújabb technológiákat, gyártási trendeket.

 

  • a diákok ne csak a sörgyártás alapműveleteivel ismerkedjenek meg a tanműhely keretein belül, hanem gyakorlati ismereteket tudjanak szerezni az erjedésipar legszélesebb spektrumában.

 

  • a duális, vagyis az erjedésipar területén működő cégekkel, vállalatokkal szoros együttműködésben történő szakképzési rendszer kiépítése.

 

  • bevonni a szakirányú képzésekbe a felnőttoktatást (át- és továbbképzést), illetve a már az erjedésiparban dolgozó munkavállalók, meglévő ismeretanyagainak felfrissítését.


Az ipar problémái a határozott idejű szerződéssel dolgozó, szakképzetlen, betanított munkaerő alkalmazása során

Lássuk hogyan is néz ki az országunk szakemberképzése, a munkaerőpiac felvevőképessége, viszonyítsuk ezt EU-s adatokhoz, szóval elő a statisztikával!


A csapat

Ők azok, kik céljukként tűzték ki az erjedésipar minőségi fejlesztését. Értik a lényeget. Az ipar csak az innovatív, szakképzett munkaerő segítségével képes fejlődni, megfelelő termékeket előállítani, kik szaktudásukkal, hozzáértésükkel elősegíthetik a költséghatékonyságot,  kiknek a jó gyártási gyakorlat nem csak egy elhasznált gondolat, hanem munkájuk szerves része lesz. Az alapítvány tagjainak munkája szervesen kapcsolódik az erjedésiparhoz, oktatáshoz, és tudják, a saját világukat csak úgy képesek jobbá, és élhetőbbé tenni, ha ezért mindent megtesznek, nem várnak arra, hogy “más” lépjen ebben a folyamatban.

Szereposztás

Az alapító okiratban szereplő nevek kilépnek a nyilvánosság elé, meghajolnak, és a többi szereplővel együtt megmutatják magukat. Lássuk akkor a csapat tagjait:

Gál Ferenc

Alapító

Pályám során az általános iskola alsó tagozatának nevelésétől a középfokú szakmai képzésig minden területen megfordultam. Jelenleg, az FM KASZK főigazgatói posztját töltöm be.

Vallom, a cél nem más mint a gyermekek, fiatalok boldogulásának elősegítése. Legyen szó modelliskola létrehozásáról, közigazgatási oldalon való szerepvállalásról, vagy a leghátrányosabb és leginkább rászoruló tanulórétegeket segítő, fejlesztő programokról.

Keresem az újat, azokat a módszereket, intézményi gyakorlatokat, amelyeket a hazai oktatási rendszerben és a magyar viszonyok között is működhetnek.

Dr. Vári Anikó

Kuratóriumi tag

Az FM KASZK szakmai főigazgató-helyetteseként erősítem az iskola vezető gárdáját 2. éve, illetve 4. éve az iskola nemzetközi kapcsolatait ápolom, vezetem a különböző tanulói és tanári projekteket.

A szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium biofizika tagozata után a Tessedik Sámuel Főiskolán szereztem környezetgazdálkodási agrármérnöki BsC diplomát. Ezt követően MsC végzettséget okleveles gazdasági agrármérnökként a Nyugati-magyarországi Egyetemen szereztem.

Mielőtt ledoktoráltam, egy győri HR cégnél helyezkedtem el, és megízleltem a multinacionális vállalatok világát és rengeteg tapasztalatot és tudást szereztem itt.

Szabó Katalin Orsolya

Kurátor

Egy véletlen folytán kerültem 2007-ben a Bercsényibe, mint tanuló. A tanulmányaim befejeztével az iskola söripari tanműhelyében kezdtem el dolgozni, mint gyakorlati oktató. Közben elkezdtem a Budapesti Corvinus Egyetemen az élelmiszermérnöki képzést, ahol sör és szesziparra szakosodtam. Ezzel párhuzamosan, megkaptam a tanműhely vezetési feladatait is. Nem csak a munkám, de a hobbim is a sör. Így nem csak munkaidőben, hanem sok szabadidőmet is azzal töltöm, hogy minél magasabb szintre emeljem ismereteimet a sörgyártással kapcsolatban.

Farkas Judit

Alapító

2007 òta tevékenykedem élelmiszer-biztonsággal foglalkozó független laboratóriumban. Élelmiszeranalitikusi, valamint vegyész technikusi végzettségem es szakmai tapasztalataimat a Corvinus Egyetem Élelmiszermérnöki szakán gyarapítom. itt ismertem meg az erjedésipar eltökélt úttörőit, akikkel közös célunkká vált a középiskolai szakképzés magas színvonalra fejlesztése. Az élelmiszervizsgálatok során szerzett tapasztalataim szerint elengedhetetlennek tartom, hogy a kiváló minőségű élelmiszerek előállításához megfelelően képzett, gyakorlott szakemberek járuljanak hozzá.

Tamás László Ferenc

Alapító

Tanulmányaim elvégzése után, melyen részben oktatási irányultsági diplomát is szereztem, ismét célommá vált, az oktatás és képzések felé nyitni, kamatoztatni a megszerzett tudást, hisz mindig is ez érdekelt igazán, itt érzem jól magam, ezzel válok teljessé.

Király Gábor

Kuratóriumi tag

Számos iskolái közül a Bercsényi sörszaka volt az első, majd két évtizeden keresztül kisebb megszakításokkal a Dreher Sörgyárak a fő munkahelye. E mellett lett informatikus, hallgatott fotóelőadásokat, ír, olvas, webszakmunkás, és azonkívül, hogy létezik a világban, elhatározta, nem vár arra, hogy a sörkészítés reformjait más indítsa el.

Aki elültette bennünk ezt a víziót

Szabó József

A 80-as években kicsit a sörgyárban nevelkedett, és fertőződött meg a főzőház illata által. 89-ben szerzett képesítést, mint sörfőző, kedvenc helye a tanműhely, és kísérleti üzem volt.  Évekig dolgozott a sörgyárban, majd életcélját keresve csapongott a világban, eljutva a Coca-Cola boszorkány konyhájába (technológia, szirupgyártás) is mint technikus. Sok tanulás, fejlődés a tovább tanulásra inspirálta, és megkezdte tanulmányait a Corvinus erjedésipari szakán. Majd megszületett az ötlet, és összefogta azokat az embereket, kiknek meg van a képességük arra, hogy változást hozzanak a világba.

És akik még segítik munkánkat:

Stelzel-Viktor

Stelzel Ügyvédi Iroda

Dr. Stelzel Viktor diplomáját az Eötvös Lóránd Tudomány Egyetem, Állam- és Jogtudományi Karán szerezte 2008-ban. Gyakorlati tapasztalatát már egyetemi tanulmányai alatt két ügyvédi irodában és egy pénzintézetben végzett gyakornoki munkája során sikerült megalapoznia. 2006-ban elnyerte az Európai Unió ERASMUS ösztöndíját, amely során tanulmányait a Lisszaboni Egyetem Jogi Karán folytatta (Faculdade de Direito, Universidade de Lisboa).
A diploma megszerzését követően az Óvári és Társai Ügyvédi Irodában kezdett el dolgozni, mint ügyvédjelölt, majd ezt követően az MKB Bank Zrt.-nél folytatta pályáját, mint junior jogi szakértő (jogi előadó). 2009. áprilisát követően a Szőke és Társai Ügyvédi Iroda (2012. márciusában az iroda neve Winkler, Barna és Társai Ügyvédi Iroda lett) ügyvédjelöltje egészen 2012. június 19. napjáig.
A jeles eredményű szakvizsgáit követően ügyvédi esküjét 2012. június 20. napján tette le a Budapesti Ügyvédi Kamaránál.
Ezt követően a Stelzel Ügyvédi Iroda alapítója és irodavezető ügyvédje.
Angol és portugál nyelven beszél. Szakterületei: társasági jog, munkajog, értékpapírjog, gazdasági jog.

A Corvinus erjedésipai szakán fertőzte meg az alapítvány víziója, jelenleg sörfőző mesternek tanul.





Blog

Avagy, mit csinálunk, hol tartunk, cikkek hányadtatásainkról, és amúgy minden őszintén, időrendben, satöbbi…


Az alapítvány bemutató filmje

Vége az ünnepeknek, most már mindenki munkára fogható, így zajlanak az előkészületek a háttérben. Gyártódnak a bemutató anyagok szinte minden platformon, és ezekből íme az egyik!...

Megvannak a papírok!

Üdv, kedves látogató! Ezúton örömmel jelenti be első posztjában a Sör- és Erjedésipari Szakirány Magyarországi Felélesztéséért nevezetű alapítvány, hogy immáron valóban alapítványi státuszba került, szóval nagyjából egy évnyi elutasítás, beadás, újbóli javításra visszaküldés, várakozás, és már-már kétségbeesés után megszülettünk! Lassacskán az oldal is elnyeri teljes......

Mit tettünk eddig, vagy honnan is indultunk?

Az alapítvány indításának ötlete akkor villant fel, mikor egy páran elkezdtük látni a jövőt, illetve a jövőnek egy olyan lehetséges változatát, mi nem azzal kecsegtet, hogy azon a területen dolgozzunk, olyan egzisztenciális viszonyok között éljünk, hogy abban kellemesen lehessen lélegezni anélkül, hogy a munka, és......

Tovább a Blogokhoz
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com